Przejdź do głównej zawartości

O BLOGU

O BLOGU

Blog edukacyjny Szkoły Podstawowej nr 84 w Warszawie - powstał w 2020 roku w związku z udziałem trzech klas w projekcie Szkoła z Dobrym Klimatem, współfinansowanym przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy. 

W ramach projektu klasy V b, V d i VI e połączyły siły, aby wspólnie stworzyć przestrzeń pełną wiedzy i inspiracji do nauki. Celem miniprojektów klasowych było stworzenie kącika edukacyjnego w szkole, w którym inni uczniowie mogliby korzystać z pomocy edukacyjnych zrobionych przez nas. 

Niestety czas kwarantanny pokrzyżował nam plany. Choć my - zaangażowane w projekt - nie mogliśmy się spotkać na szkolnym korytarzu, znaleźliśmy inne sposoby wspólnego tworzenia miniprojektów - przenieśliśmy projekt do ONLINE'u! 

Uczniowie klasy V b stworzyli materiały matematyczne, uczniowie klasy V d materiały humanistyczne, a uczniowie klasy VI e przygotowali gry i łamacze językowe!

Niezłomne koordynatorki miniprojektów:

- wychowawczyni klasy V B p. Justyna Dudek,

- wychowawczyni klasy V D  p. Aneta Opalińska,

- wychowawczyni klasy VI E p. Joanna Kozłowska,

organizowały spotkania online i nadzorowały pracę zaangażowanych zespołów klasowych w tworzenie pomocy edukacyjnych. 

Nasze efekty możecie zobaczyć na blogu w ZAKŁADKACH.

Blog edukacyjny Szkoła z Klimatem jest dedykowany zarówno naszej społeczności szkolnej, jak również wszystkim osobom zainteresowanym poszerzaniem wiedzy w zakresie:

- nauczanych przedmiotów i kół zainteresowań na poziomie szkoły podstawowej (etykiety: Ciekawostki, Gry),

- rozwijania pasji filmowych (etykieta: Recenzje),

- rozwijania pasji czytelniczych (etykieta: Ciekawostki),

-  ćwiczeń wzorowej wymowy (etykieta: Łamacze Językowe).  

W ramach projektu Szkoła z Dobrym Klimatem zostały zakupione pomoce edukacyjne nawiązujące do zagadnień przedstawianych na blogu, które zostaną umieszczone w kąciku edukacyjnym w naszej szkole.

Dziękujemy wszystkim uczniom klas: 
V b, V d, VI e, 
a także liderom SUPERGRUP - którzy pełnili odpowiedzialne funkcje organizacyjne w zespołach klasowych oraz

Pani Anecie Opalińskiej, Pani Justynie Dudek, Pani Joannie Kozłowskiej i Pani Marcie Patej (koordynatorce projektu ze Stowarzyszenie Q Zmianomza koordynację prac w klasach, w tym: korektę prac uczniów, korektę i edycję postów, udział w szkoleniach i przekazywanie uczniom dobrych praktyk w zakresie pracy metodą projektu.

Mamy ogromną nadzieję, że już we wrześniu 2020 spotkamy się nie tylko w sieci, ale również w kąciku edukacyjnym na korytarzu szkoły. 

Tymczasem zachęcamy do korzystania z wiedzy zawartej na blogu!

JK











Komentarze

  1. Wow, świetna robota :) blog jest po prostu skarbnicą wiedzy!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Przemoc i cyberprzemoc - test

                                         Test z wiedzy o przemocy i cyberprzemocy Zadanie 1 - odpowiedz na pytania *Czym jest cyberprzemoc? *Czym jest przemoc? *Do kogo zwrócić się, gdy staniemy się świadkiem lub ofiarą przemocy lub cyberprzemocy? *Czym się różni konflikt od przemocy? Zadanie 2 - przyporządkuj zdania do grupy konfliktu, a przemocy/cyberprzemocy. a. Kilka osób ma inne zdanie. (konflikt, przemoc/cyberprzemoc, nic z tych rzeczy?) b. Kacper grozi koledze. (konflikt, przemoc/cyberprzemoc, nic z tych rzeczy?) c. Hejtowanie w sieci (konflikt, przemoc/cyberprzemoc, nic z tych rzeczy?) d. Wrzucanie do internetu zdjęć kolegi/koleżanki bez jej zgody (konflikt,  przemoc/cyberprzemoc, nic  z tych rzeczy?) e. Nękanie kolegów z klasy (konflikt, przemoc/cyberprzemoc, nic z tych rzeczy?) Zadanie 3 - Wymień po 2 przykłady konfliktu, przemocy, oraz cyberprzemocy. Zadanie 4 - ...